Fórum k piesni
Krížik - Ako deti


Nasledujúca stránka  Posledná stránka

07.11.2011
Zuzana
23:28
Nezvyknem byť na fórach hrubá, ale harrys, tebe hrabe načisto? Takýmto komentárom dehonestuješ sám seba. Ale to ti je asi jedno, hlavne, že si uľavíš a nakydáš na niekoho...
07.11.2011
Jan Kubanec
18:16
Opäť napísal starý známy „fanúšik“ a opäť pod celkom novým menom. Nebolo by serióznejšie aspoň písať vždy pod svojim menom? Takto sa stráca dôveryhodnosť, a naozaj je už trochu evidentné, že všetky tie tvrdo negatívne a útočné komentáre vzišli z jednej a tej istej mysle. Vždy to útočí rovnakým smerom, a vždy je z toho cíťiť neľudskú závisť, alebo nenávisť.... Je fajn vyjadriť konštruktívnu kritiku, no vo Vašich komentároch by ju človek hľadal márne. Každopádne je dobre, že máte konečne srdce na mieste. Možno by len stálo za to, zamyslieť sa nad tým, či takáto nenávisť koniec koncov nie je ako bumerang...
A aby som reagoval aj na tento posledný Váš komentár, ja osobne vnímam Krížika ako jedného z mnohých gospelových interpretov. Niekomu sa jeho pesničky páčia, inému možno nie, a je to celkom prirodzené. Zažil som ho aj na koncerte, a takisto nemôžem povedať, žeby sa nejak vymykal z radu bežných gospelových interpretov. Má svoj štýl a svoju charizmu, ale to by mal mať každý hudobník. A práve na základe toho si poslucháč môže vybrať, kto ho oslovuje viac, a kto menej. Niekoho možno oslovuje práve štýl a charizma Krížika, iný rád čerpá zo studne Riša Čanakyho, a ďalší nájde to čo hľadal trebárs pri prameni Regimentu, alebo Lamačských Chvál... Keď niekomu nevyhovuje jedno, siahne po druhom, ale také útočné a anonymné vyjadrenia na niečiu adresu jednoducho nie sú zdravým rozumom akceptovateľné. Keď už, tak si to treba vykomunikovať osobne z očí do očí, a nie si svoju zlosť vylievať takýmto spôsobom, skrytý v nore svojej anonymity. Áno, uznávam, že v prípade osobnej komunikácie je „nevýhodou“, že si to nikto nebude môcť prečítať, čo je možno aj dôvod prečo niekto takéto veci rieši cez net a nie osobne....
07.11.2011
harrys
email: se@ds.sk
15:56
konecne mozem s chutou pocuvat hitparady, lebo tento falosny seminarista mi uz liezol na nervy, v Harichovciach to bol zazitok, uz len svatoziara mu chybala....
18.06.2011
katarina
14:27
Po dlhsom case som sa dostala k vypocutiu si niektorych piesni na Gosamke-piesen Ako deti sa mi velmi paci svojou melodickostou a dodava energiu-velmi pekna,posielam bodiky :)
18.05.2011
Jano
22:16
Pri počúvaní rôznych gospelových ale aj iných piesní som narazil na skladbu Ako deti od P. Križiana. Zaujala ma a keďže nepoznám tohto interpréta lovil som na nete nejaké info. Kým som sa dostal sem prešiel som Facebook, Youtube, Lumen a iné stránky s touto tématikou. V Gosamke ma zaujal počet komentárov tejto piesne. Bola to pre mňa "super sranda" čítať "múdre slová, ešte ""múdrejších prispievateľov"". Pisateľov, ktorí si tu riešia svoje snáď ego, neúspech, alebo.... Hudbu určite nie. V tejto,ale aj v iných hitparádach sú skladby, ktoré sa dajú hodnotiť veľmi rôzne. Od posúdenia textov, melódií, aranžmánov, nahrávky ako takej. Je tu celé spektrum týchto javov. Záver a hlavne odkaz tejto úvahy je takýto. Milí kritici - z vaších pripomienok je jasné, že hudba P. Križiana je vám ukradnutá. Riešite si tu svoju neprajnosť a .... - (nenávisť?- PREČO?! Preto, že niekto tvorí a chce svojou tvorbou niečo povedať, odkázať...... Takéto pripomienky k tejto piesni nie sú na mieste ani v porovnaní s ostatnými v tejto aj iných hitparádach. Ak sa chcete vyjadrovať k hudbe tak sa vyjadrujte k hudbe a nie k trápnym osočovačkám, ako pred politickými voľbami. Svoje komplexy, neúspech si riešte na iných webových stránkach a tejto dajte pokoj.
Gospel a tvorba aj autorov tejto hitparády nám má niečo dať , niečo pozitívne, duchovné, čas na premýšľanie. Je tu cítiť pleseň zloby a nenávisť z ktorej mi idu zimomriavky po tele, ako pri horore. Myslite nato, že- nenávisť je choroba, ktorá vás zničí. Myslíte na to, že zlobu, ktorú rozosievate raz pozberáte - aj keď v inej forme.
A NAKONIEC - MYSLITE NA TO, ŽE NEPRAVDIVÍMI KLAMSTVAMI UBLIŽUJETE NIELEN AUTORVI, AUTOROM PIESNÍ - vytvárate priestor pre zlosť, nenávisť a hriech. Možno sú pre vás moje úvahy smiešne a trápne - a ak sú - je to iba potvrdenie toho, že vám chýba absolútny nadhľad pri posudzovaní. Konkrétne pre tvorbu P. Križiana, ale aj iných autorov.
Všetkým kreatívnym autorom a aj P. Križianovi prajem veľa síl do dalšej práce, práce na sebazdokonaľovaní a veľa optimizmu minimálne aspoň toľko, ako je v piesni Ako deti.
21.04.2011
Vlado - GosAmKa ...
12:21
martina a niektori dalsi> Neviem, ci Krizik \"zobre o hlasy v hitparadach\"...a urcite by si mal Krizik zobrat k srdcu Janekove komentare, hoci nema ambicie byt profesionalny spevak.
Ale pokial propaguje svoju hudbu na Facebooku ci inde na internete, nie je na tom nic nelegalne alebo nepoctive. Ak podporuje predaj svojho CD, tak si treba uvedomit, ze keby to nerobil, nepredal by nic zo svojho prveho CD a tym padom by ani na misie v Rumunsku nic nemohlo ist.

martina, co sa tyka tvojho citatu z pisma, tak Pan tiez povedal \"Nesudte a nebudete sudeni\".
A tymto by sme sa mali vsetci riadit pri posudzovani Krizikovych aktivit.
21.04.2011
martina
12:08
uz viem, preco Krizik tak "kraluje" vsetkym gospelovym hitparadam na Slovensku. Facebook je doslova zaplaveny odkazmi na jeho piesne, doslova zobranim o hlasy v hitparadach, roznymi odkazmi na jeho stranky a na moznosti, kde sa da jeho CD kupit,kde sa stratila zrazu ta nezistnost z 1. CD, ktoreho predaj "podporoval misie v Rumunsku"? Hitparady su o kvalite a nie o tom, kto kolko ma kamaratov na internete, ktori su ochotni za kazdu cenu posielat hlasy, len aby ich milacik za kazdu cenu vyhraval...Pan raz povedal :Mnohí prví budú poslední a poslední prví. Marek 10,31
16.04.2011
Hammond
09:36
Úprimne obdivujem pána Janeka, že po toľkých rokoch konštruktívneho pripomienkovania piesní na tomto fóre sa ešte stále nevzdal a naďalej sa nabádaním ku "profesionálnej kvalite" snaží umocniť argumentačnú silu našich textov a piesní.
10.04.2011
ajka
12:48
MIL - "text, mnohym pripada velmi akoby nasilu robeny" - mnohým, či Tebe a prípadne ďalším pár ľuďom? Amatérske skupiny, amatérski speváci nie sú stelesnenou dokonalosťou, ale sú na ceste k dokonalosti a ja verím, že sa Krížik stále učí. Základom je ochota dávať a to má - dáva pohladenie, dáva posolstvo ... v ostatnom mu bude určite nápomocný aj sám pán Boh. Hm ? :))) Len nepíšme že niečo pripadá mnohým ... to nech napíšu tí mnohí každý sám za seba ... a potom niekto napokon môže skonštatovať, že to mnohí skutočne sú. :) Ja medzi nimi nebudem :) Nepocítila som žiadne násilie v jeho piesňach.
Pekný deň aj Tebe Mili ! :)
10.04.2011
ajka
12:36
JANEK - presne ako si napísal - keby som čítala všetky príspevky ku všetkým piesňam. Ja nie som z tejto skupiny ľudí. NEPOČÚVAM GOSPEL !!!!! Nie som zo žiadneho kostolného spoločenstva, ani nič podobné. Som obyčajná baba, ktorá v jeden "krásny" deň blúdila po nete s dušou plnou zúfalstva a neorozmýšľala o ničom inom, iba o tom, ako odísť z tohoto sveta skôr, ako si to zaumieni pán Boh ... a na youtube som si pozerala tomu primerané videá. Až som čírou náhodou objavila Krížikovu pieseň Buď vôľa Tvoja ... a tá mi pomáha prežiť a je mi úplne jedno, či sa text rýmuje podľa pravidiel prízvučnosti, či ma usporiadanie nôt dokonalú melódiu, harmóniu a rytmus - tá pieseň mi niečo povedala ... a sú dni, keď si ju púšťam kol dokola rovnako ako pieseň Výkrik (som si zohnala CD od Krížika - prvé a posledné gospelové). A JEDNODUCHO TOMU ČLOVEKU ĎAKUJEM ! ZA TO, ŽE MI PODAL RUKU A POMOHOL VSTAŤ, KEĎ SOM TO NAJVIAC POTREBOVALA. A ĎAKUJEM AJ BOHU ZA TO, ŽE MI NA WEBE UKÁZAL PRÁVE PIESEŇ BUĎ VOĽA TVOJA. Chápeš ??????????????? Môžem kašlať na 100% - nez vládnuté diela umelcov (tiež trochu do hudby vidím a rozumiem o čom rozprávaš), podstatné v tomto prípade je posolstvo. A keď ho niekto má a chce ho dať ďalej, nepotrebujem inú dokonalosť. A som si 100%-ne istá, že nie som sama. Janek, ja sa naozaj v gospelovej hudbe nevyznám. Preto sa k ničomu inému vyjadrovať nebudem. Prišla som na fórum k piesni Ako deti - piesni písanej srdcom, čistým úmyslom, k piesni plnej nehy a slnka ... a nedá mi povedať iné, ako ĎAKUJEM za ňu a poslala som jej aj 10 bodový hlas. Za to, čo mi povedala ... :)

A koniec koncov, veď sme na stránke AMATÉRSKYCH skupín. :)))) Kto chce byť profík, nech je profík, držím palce každému jednému z vás (ak tu niekto tvorí). Kto chce byť profík v inom smere a piesňou len odovzdať kus svojho srdca - ĎAKUJEM mu za toto krásne rozhodnutie a podporujem v každom smere. :) Krásny deň vám všetkým prajem. :) A nehnevajte sa na mňa ... Pre mňa sú aj tak naj piesne Výkrik a nadovšetko Buď vôľa Tvoja. Ale to patrí zas na iné fórum asi. :)

Nasledujúca stránka  Posledná stránka


Tu je formulár, pomocou ktorého môžete nechať odkaz. HTML tagy nie sú podporované. Povinné je (samozrejme okrem odkazu) meno, e-mail a kód. Ďakujeme ;)
Meno:    E-mail:    Web:
O
d
k
a
z
captcha   Opíšte kód z obrázku: