ROZHOVOR s kapelou S2G BAND

Ahojte S2G BAND. Povedzte nám niečo k vašej piesni NEVIEM DÝCHAŤ, kto je autor, ako vznikala...

Ahojte všetci. Autorom piesne "Neviem dýchať" je náš gitarista Jožko Bubnár, ktorý napísal hudbu aj text. Táto pieseň vznikla, keď som mal nejaký menší problém v mojom živote. Vtedy si naozaj človek uvedomí silu BOHA bez ktorého človek naozaj NEVIE DÝCHAŤ !

Stručne pár vetami predstav vašu kapelu (odkiaľ ste, aký štýl hráte, zostava kapely ...).

Naša kapela pochádza z Hencoviec - to je pri Vranove nad Topľou. Vyšla zo spoločenstva KROK K BOHU - z toho aj tento názov Step 2 the God BAND- S2G BAND Sme v kapele 8 + jeden stály a jeden prechodný hosť. Matúš Uriga (manager, bassgitarista, píše piesne a spev), Jožko Bubnár ( el. gitara, spev, píše piesne), Peter Dzurjanin ( spev, el.- ak. gitara), Matúš Dzurjanin (spev, klávesy), Katka Tomášová (spev), Lívia Fabianová (spev, flauta), Lukáš Uriga (rap, perkusie), stály hosť Marek Hrdinský (bicie nástroje), prechodný hosť Peter Tomko (gitara).

Prečo hráte práve gospelovú hudbu?

Ja osobne som od malička inklinoval ku gospelovej hudbe. Nebola to pre mňa iba super muzika, ale aj super texty, ktoré hovorili vždy o niečom. Preto sme sa dali na gospel. Prešli sme rôznymi stupňami od hrania s jednou gitarkou až po terajšie zloženie.

Má podľa vás šancu gospelová kapela osloviť neveriacich ľudí? Ak áno, ako?

Určite má, som si istý. Gospelovej hudbe celkovo, ale hlavne na Slovensku, chýba manažment, ktorý by ju potlačil vyššie, kde by oslovila aj neveriacich. Preto som aj zástanca názoru, aby sa gospel naozaj tlačil hore, myslím tým kvalitou hudby, aby zaujala poslucháča a potom kvalitným textom, ktorý by sa mu doslova dostal pod kožu a zasadil malé semienko, ktoré by pomaly mohlo klíčiť.

Čo pre vás znamená viera v Boha?

Viera je pre nás úžasná sila, ktorá nás núti robiť to, čo robíme. Keď nám ON dal talent, predsa ho nezakopeme. Je našou doslova povinnosťou hrať na JEHO slávu a česť. Veď toľko urobil pre nás!!!

Máte na svojom konte nejaký štúdiový počin, CD alebo aspoň demo?

Práve sa skončilo mastrovanie nášho prvého CD s názvom KROK K BOHU, ktoré sme nahrávali u Riša Čanakyho. Malo by oficiálne vyjsť niekedy jún - júl tohto roku môžete sa tešiť. Ináč spolupráca s Rišom je super- vrelo odporúčam!

Čo koncerty v roku 2005?

Máme za sebou niekoľko koncertov hlavne na východe Slovenska, Prešov, 2x Košice, Michalovce, niekoľkokrát rodný Vranov, Kežmarok. Pripravujeme koncert v UPC v Prešove - keď PÁN požehná! V lete sa veľmi tešíme na Verím Pane do Námestova, Gospel fest do Prešova, dúfame, že vyjde Púť radosti v Pavlovciach nad Uhom a Stretnutie mládeže v Bystrej pri Humennom.

A čo internet? Máte stránku?

Nech sa páči www.s2gband.szm.sk - nemáme ale knihu návštev, prosím, napíšte nám na náš mail www.s2gband@pobox.sk

Myslíte si, že gospelová kapela musí mať kresťansky orientované texty?

Myslím, že prirovnania sú super, ale nahlas vysloviť meno JEŽIŠ, BOH, PÁN, KRISTUS, SPASITEĽ- Nikomu neuškodí :-)

Ktoré gospelové kapely sa vám páčia?

Nedá sa povedať že kapely, sú niektoré, ktoré sa nám páčia textom, iné muzikou, iné prejavom na pódiu. Môžem spomenúť TIMOTHY, KRIŽIAKOV, RIŠA ČANAKYHO, TRETÍ DEŇ, LÁMAČSKÉ CHVÁLY aaaa GOSAMKA MAKER :-))

Vaše najbližšie plány?

Najbližšie koncerty a dotiahnuť vydanie CD do konca.

Chcete niečo odkázať návštevníkom GosAmKy?

Vypočujte si, zamyslite sa, ohodnoťte, či vám to niečo dalo a keď hej, hlasujte za našu pieseň. Požehnaný deň praje celé S2G BAND.

akujeme za rozhovor.

Rozhovor nie je upravovan, je presnm prepisom odpoved kapely.
Za gramatick sprvnos zodpoved samotn kapela alebo interpret.