200. kolo (ďalšie kolo 24.05.2010)
Vitajte v ďalšom kole GosAmKy. Máme 1 novinku - skupinu GALAXIA a vypadávajú REGIMENT, ktorí mali rovnaký počet bodov ako N.D.E., ale podľa pravidla číslo 5 vypadáva pri zhode bodov ten, kto je v rebríku dlhšie. V ďalšom kole sa stretneme o 2 týždne 24.05.2010.

ROZHOVOR s kapelou GALAXIA

Galaxia.jpg
Stručne pár vetami predstav vašu kapelu (odkiaľ ste, aký štýl hráte, zostava kapely ...).

Sme mladá kapela s názvom Galaxia, ktorá plánuje preraziť svojou hudbou nielen v kresťanskom kruhu poslucháčov, ale predovšetkým v širšom zábere. Sme z Hlohovca a naša zostava je spevák – Ondrej, Gitara – Miško, Basa – Maťo a Bicie – Fero. Hráme predovšetkým ľahký, príjenmá pop-rock, lahodný aj pre náročnejšieho poslucháča.

Aké nahrávky ste doteraz urobili?

Náš najväčší najlepší počin sa volá Príbeh lásky, na ktorý sme spravili aj nízkorozpočtový klip, ktorý je v našom okolí veľmi obľúbený.

Preèo hráte práve kresťanskú hudbu?

Pretože všetci pochádzame z kresťanských rodín a boli sme k tomuto štýlu vedení už odmalička, no voľba venovať sa tejto hudbe aj vo voľnom čase, už bola naša vlastná voľba. Vieme, že pomocou našich textov dokážeme prehovárať ľudom priamo do srdca a duše. Slovenskej popovej scéne chýba výchovná hudba ktorá ide príkladom. A od toho sme tu my.

Myslíte si, že kresťanská kapela musí mať kresťansky orientované texty?

Myslím že nemusí, pretože existuje množstvo tém ktoré sa dajú podať aj inak, respektíve aby ich ľudia hneď neškatuľkovali ako kresťanské a neodsúvali ich hneď na druhú koľaj. V prvom rade z textu musí byť cítiť pravda, dobro a hlavne nádej.

Čo tvorí základ vašich textov? O čom najradšej spievate?

V našich textoch vychádzame z vlastnej skúsenosti. V Príbehu lásky spievam svoj príbeh ako som odmietol drogy a partia priateľov ma zavrhla. Neskôr však sami pochopili, že sa dali na zlú cestu, a dnes je už všetko v poriadku. Ako oslavu ich psychického dozretia a pomoci Božej, sme nahrali túto pieseň. :)

Má podľa vás šancu kresťanská kapela osloviťť neveriacich ľudí? Ak áno, ako?

Áno, predovšetkým kvalitnou hudbou, ktorá drží krok s najnovšími trendmi a hlavne nenásilné texty, ktoré si ľudia zamilujú. My máme recept, ako nato :)

Čo pre vás znamená viera v Boha?

Tuto sa zhodneme so všetkými členmi kapely, že Boh je pre nás svetlo ktoré nás vedie správnym smerom a dodáva nám nádej a inšpiráciu.

Čo chcete v hudbe dosiahnuť?

My nehľadáme slávu ani peniaze. My chceme pomáhať prostredníctvom hudby a odovzdávať nejaké to posolstvo. Ak sa aspoň jeden človek zmení vďaka našim piesňam, tak sme na tomto svete neboli zbytočný!

Ktoré kresťanské kapely sa vám páčia?

Jerichove trúby, ktoré aj niekoľko krát hrali v Hlohovci.

Kde vás môžu vidieť a počuť vaši fanúšikovia v blízkej budúcnosti?

V Hlohovci na Bajakfeste v lete. (Ondrej – Leader skupiny)

Ďakujeme za rozhovor.

Rozhovor nie je upravovaný, je presným prepisom odpovedí kapely.
Za gramatickú správnosť zodpovedá samotná kapela alebo interpret.