181. kolo (ďalšie kolo 25.05.2009)
Vitajte v ďalšom kole GosAmKy. Máme opäť 2 novinky, takže vypadávajú až dvaja interpreti, MICHAEL, lebo presiahli limit 10 kôl v súťaži a VYMYTÍ ft. Ludy. Novinkami sú kapela AUDIENCE (na fotke)a víťazka súťaže Gospeltalent SIMONA MARTAUSOVÁ. V ďalšom kole sa stretneme o 2 týždne 25.05.2009.
Audience.jpg

ROZHOVOR so SIMONOU MARTAUSOVOU

SimonaMartausova.jpg
Ahoj Simona, predstav sa nám trošku na úvod, odkiaľ si a ako dlho sa venuješ spevu.

Ahoj:) tak pochádzam z Považskej a študujem v Banskej Bystrici.. Pospevovala som si už od malička:) Ale takému svojmu spievaniu – skladaniu pesničiek sa venujem asi dva roky – odkedy som si kúpila gitaru:)

Poslucháčom si sa dostala do povedomia hlavne ako víťaz súťaže Gospeltalent. Verila si, že vyhráš?

Nečakala som, že vyhrám.. Bola som šťastná, že som sa dostala vôbec do finále:) kde som mala tiež svojich favoritov.. A keď som vyhrala, bola som a stále som, veľmi šťastná:)

Zmenil sa aspoň trochu tvoj život po víťazstve?

Neviem.. možno sa zmenili nejaké maličkosti, ako napr. že viac odpovedám na otázky:) .., ale že by sa hneď zmenil môj život.. to asi nie.. A ak sa aj má meniť, tak dúfam, že len k lepšiemu.. Zmenilo sa ešte možno to, že predtým mi robilo radosť, že si spievam pre Boha, a teraz mi robí radosť to, že budem môcť spievať pre Boha a pre ľudí..

Jedným z benefitov víťazstva je možnosť nahrávania u Riša Čanakyho. Máš už termín? Tešíš sa?

Jasné že sa teším! :) Veľmi sa teším! Na termíne sme sa ešte presne nedohodli, ale tuším vraj niekedy v októbri..

Kto patril medzi tvojich favoritov v Gospeltalente?

Mne sa páčili Jeno’s brothers, Priatelia, Veroniky, Krížik, Adrem .. na každom som si našla niečo, čo sa mi páči:)

Ktoré slovenské kapely sa ti páčia?

Rada vypočujem hocijakú pieseň, kapelu, pri ktorej sa cítim krásne:) Páči sa mi napr. Janais, Richard Čanaky s kapelou, Smatanová má pekné texty, Tretí deň ..

Aký štýl hudby by si chcela hrať?

Nemám jeden vyhradený štýl, ktorý by som chcela hrať, bude to záležať od piesne a jej obsahu.. niektoré by som chcela hrať tvrdšie a niektoré – tie pomalšie, len tak jemne ..štýl piesní, ktoré budeme hrať, bude asi jemne rôzny:) možno rock-pop:).. no a čo viem je, že by som nechcela hrať tvrdý metal a hip-hop.. nie preto, že by sa mi to nepáčilo, ale preto, že ja by som sa v tom asi nenašla:) ..

A cieľové publikum? Aj neveriaci?

Nechcem aby to vyznelo, že chcem hrať len pre neveriacich, alebo pre veriacich.. ale myslím si, že by bolo super, keby zvlášť neveriaci spoznali aké je krásne veriť v Boha .. veriaci to už vedia:) .. Takže cieľové publikum – aj neveriaci...

Si veriaca od malička? Čo pre teba znamená viera?

Ja som o sebe vždy tvrdila, že som veriaca už od malička.. ale až keď som začala naozaj veriť, zistila som čo je to viera.. Zistila som, že to nie je len chodenie do kostola a prijímanie eucharistie, ale že sa naozaj zúčastňujem na Kristovom utrpení a prijímam jeho telo, aby som bola spasená a plná jeho ducha.. Predtým som chcela, nech ma majú všetci radi, teraz chcem nech ich všetkých mám rada ja, predtým som cez omšu myslela na to čo ma trápi, a teraz ma trápi že necítim všetko čo cíti Ježiš, keď sa za nás premieňa.. Takže moja viera predsa nie je dokonalá, lebo čím som bližšie, tým viac chýb na sebe vidím.. ale je to tak dobre, lebo predtým som si myslela že som dobrá a nebola som.. myslela som si, že som šťastná a nebola som.. ale teraz šťastná som! A to si nemyslím, to viem:)

A tvoje plány na rok 2009?

Zatiaľ mám len jeden taký malý plán:) .. v lete by som chcela ísť na nejaké pútnické miesto pomáhať ako dobrovoľníčka.. len tak sa vybrať a ísť tam, kam ma vietor zaveje:) .. Čo sa hudby týka, zatiaľ sa teším na campfest, a čo bude ďalej, dávam do Božích rúk, ako aj všetky svoje ostatné plány.. aj tak mi rok 2009 naplánoval podľa seba On :) ...

Ďakujeme za rozhovor.

Rozhovor nie je upravovaný, je presným prepisom odpovedí kapely.
Za gramatickú správnosť zodpovedá samotná kapela alebo interpret.