179. kolo (ďalšie kolo 27.04.2009)
Vitajte v ďalšom kole GosAmKy. Vypadáva ZDENKO a novinka z minulého kola kapela TRINITY WORSHIP BAND. Dnes máme 2 novinky - GESTO a SANTOSO ORNAMATA. V ďalšom kole sa stretneme o 2 týždne 27.04.2009.

Santoso.jpg

ROZHOVOR s kapelou GESTO

Gesto.jpg
Zdravím ťa, Pali. Čo má nové kapela Gesto? Zostava sa nezmenila?

Ahoj Vlado. Nové je to, že máme nasadenú pesničku na GosAmKe :) a tiež zopár akcií na ktoré sa tešíme v zostave Gesta došlo k zmene na poste bubeníka Filip Kaľavský odišiel a na jeho post prišiel, Peťo Zajac – Zajo.

Na GosAmKu prichádzate s pesničkou Odvrhnutí. Cítite sa takto ako kapela? :)

Myslím si, že nie. Určite sa ako kapela odvrhnutí necítime. Viem, že Boh nás nikdy neodvrhne, práve naopak on nás stále príjma takých, akí sme a používa si nás napriek naším biedam tak, ako On chce. Môžu nás odvrhnúť ľudia, môžeme odvrhnúť sami seba od Boha a od ľudí, ale je stále cesta, ako sa vrátiť domov.

Nie je to niekedy ťažké byť odvrhnutý niekým z najbližších a pritom nestratiť z istoty, že Boh nás nikdy neodvrhne?

Iste môže to byť ťažké veriť Bohu, mať v ňom istotu. Život je o pádoch, hľadaní, ale aj o vstávaní.

V čom vidíš fakt, že vaša zostava je dosť stabilná?

Ak si klikneš na historiu Gesta na webe tak zistíš, že v ňom hralo a pôsobilo v celku už dosť veľa ľudí. Ale je fakt, že traja ľudia sú v Geste stabilní od jeho prvopočiatkov. To, že Gesto žije, je skvelé. Mojou túžbou je, aby Pán nad Gestom držal ochrannú ruku ako doposiaľ a len vtedy to bude maximálne stabilné a na dobrej koľaji.

Si šéf kapely. Čo si najviac ceníš na spoluhráčovi? Aké vlastnosti má mať hudobník – kresťan?

Na spoluhráčovi si najviac cením jeho záujem a vážny prístup k tomu, čo spoločne robíme. Mám rád typy ľudí, ktorí su zanietení telom i dušou pre to, čo robia. Hudobník – kresťan by mal byť otvorený pre Boha, mal by to byť priateľský, nekonfliktný, veselý, ale priamy človek.

Ako vyzerá skúška vašej kapely?

Skúška vyzerá tak, že sa stretneme v skúšobni, začneme ju buď krátkou modlitbou, najnovšie sa stretávame za účelom modlitby aj mimo skúšok, je to širšie spoločenstvo, nepozostáva len zo samotnej kapely. Zvykneme si stále zopakovať naše piesne, prípadne robíme spoločne aranžmány k novým skladbám, napr. ja prinesiem melódiu, text a ostatné už robíme spoločne, každý da do toho to svoje a vysledný efekt je na svete.

Na ktoré koncerty sa tento rok najviac tešíte?

Ja osobne sa teším na rockovú svätú omšu v Dohaliciach (ČR) na Veľkonočnú nedeľu Zmŕtvychvstania Pána, ale aj na iné koncerty, ktoré nás čakajú a ktoré už čoskoro zverejníme na našom webe.

Po čom Gesto túži? Máte nejaké nesplnené sny?

Gesto túži predovšetkým po stabilnej zostave, aby mohlo pravidelne cvičiť a stretávať sa. Túži po prítomnosti Pána, po nových nápadoch a inšpiráciach, ktoré dokážu kapelu posúvať dopredu. Nesplnené sny??? Neviem, čo by na to povedali ostatní, každý z nás ma zaiste nejaký sen. Ja osobne by som chcel usporadúvavať veľké hudobné festivaly, chvály, chcel by som takto slúžiť Pánu Bohu.

Ďakujeme za rozhovor.

Rozhovor nie je upravovaný, je presným prepisom odpovedí kapely.
Za gramatickú správnosť zodpovedá samotná kapela alebo interpret.