175. kolo (ďalšie kolo 02.03.2009)
Vitajte v ďalšom kole GosAmKy. Vypadáva kapela THE ELEMENTS, pretože prekročila limit 10 kôl, novinkou je DJ BESIKY. V ďalšom kole sa stretneme o 2 týždne 02.03.2009.

ROZHOVOR s DJ BESIKYM

DJBesiky.jpg
Zdravím DJ BESIKY! Dávno si sa neukázal na GosAmKe, Čo máš nové v hudobnej oblasti?

V hudobnej oblasti mám nové to, že sa pomali ale isto zdokonalujem v tvorbe hudby na pc mám asi tucet svojích skladieb, ktoré čakajú už len na naspievanie.

Aké vlastne nahravky, remixy si doteraz urobil?

Spravil som remix na staršiu gospelovú skladbu Tebe spievam žalmy chvál a to v danceovom prevedeni, ktorú si možeťe vypočuj práve tu na GosAmKe ako novinku, dalej z vlastnej tvorby mám pár skladeb v danceovom, tranceovom chilloutovom štýle, ktoré už ako som spomínal čakajú iba na naspievanie.

Máš nejakych spoluhrácov, vokalistov, alebo posobíš sám?

Momentálne posobím úplne sám ale do budoucnosti by som to velmi rád zmenil. Nejaka sleváčka sa už aj risuje ale zatial nie je nič oficiálne. No ale dúfam, že sa mi podarí zohnať speváčku, alebo speváka, pretože so spevom by boli moje skladby oveľa zazivnejsie. Je to sice tažke najsť na spolupracu speváčku, speváka ale dufam, že Pán Boh to požehná.

Prečo tvoriš, remixuješ práve kresťanskú hudbu?

Hm už od detského veku sa my hudba páčila a hlavne takého tanečnejšieho žánru ako je dance trance,… a asi 2 roky sa venujem tvorbe hudby na pc.

A prečo krestanskú hudbu?

No preto, že citim že my Boh dal dar k tvorbe hudby a preto som sa rozhodol, že budem tvorit, remixovat hudbu v gospelovom podaní.

Mysliš si, že krestanská kapela musí mať kresťansky orientované texty?

Myslím si, že áno, pretože nieje nič krajšieho ako spievať a chvaliť nášho Pána.

Hrávaš aj na "svetských" akciách? Teda nie na kresťanských...

Nie nehrávam.

Viem o tebe, že tvojim vzorom v gospelovej sfére je DJ Andy Hunter. Čo chceš v hudbe dosiahnuť?

Áno DJ Andy Hunter sa my velmi páči bol som na jeho koncerte vlani na Festivale Lumen a práve jeho vystupenie ma povzbudilo, že aj dj može zabávať a oslavovat svojov hudbov Boha a to v tanecnom štýle, a uvedomil som si, že tvorím podobný stýl hudby ako on, a že by som dokazal nieco také ako on. V hudbe chcem dosiahnúť - stať sa prvím slovenskýn gospelovým djom.

Ktoré kapely, hudobní producenti sa ti páčia?

Juj takto ťažko povedať tých je ozaj dosť ale s nasej gospelovej sceny je to Thimoty, Tretí deň, Vždy a všade, eSPe ,… zo zahranicneho gospelu sa my velmi pacia Wessani, DJ andy Hunter,… a potom so svetskej hudby napr Silver, Lasgo a podobna tanečná muzička.

Kde ťa možu vidieť a počuť tvoji fanúšikovia v blízkej budúcnosti?

Zatiaľ ma neuvidia na žiadnom koncerte, pretože čakám nato, keď sa my podarý naspievať niektoré moje skladby a potom sa urcite pustíme do koncertovania. No zatiaľ aspon takýmito remixamy ako je skladba Tebe spievam žalmy chvál a inymi, ktoré mám rozpracovane (Hosana,Pane som tak veľmi rád,..) sa budem snažiť zviditelňovat.A ak by mal nieto chuť si vypocuť niečo viac s mojej tvorby tak si može kliknut na stranku http://www.trackers.sk/Dj Besiky a tam si može vypocuj viac mojich skladeb.

Ďakujeme za rozhovor.

Rozhovor nie je upravovaný, je presným prepisom odpovedí kapely.
Za gramatickú správnosť zodpovedá samotná kapela alebo interpret.