172. kolo (ďalšie kolo 12.01.2009)
Vitajte v ďalšom kole GosAmKy. Vypadáva PLUTO, novinkou je žilinská kapela ANDY & P.R.C.. V ďalšom kole sa stretneme až o 4 týždne 12.01.2009, takže za celý GosAmKa team vám želám požehnané sviatky a nový rok 2009.

ROZHOVOR s kapelou ANDY & P.R.C.

AndyPRC.jpg
Vítam kapelu ANDY & P.R.C. opäť na GosAmKe. Nemusím vás už predstavovať, tak poďme k veci. Prichádzate s piesňou TROCHU INÍ. V čom ste ako kapela alebo ľudia "trochu iní"?

Napríklad oproti fotkám spred takých troch rokov, keď sme začínali s kapelou, sme sa trochu viac „zaguľatili“. „Trochu iní“ sme asi aj v tom, že sa nesnažíme byť „iní“, ale zostávame sami sebou v názoroch, v štýle hudby a ostávame verní svojmu presvedčeniu. A oproti iným rockovým kapelám hrávame v tradičných „cukríkových“ farbách, teda v žltej, oranžovej a červenej.

Andy, čo ťa inšpirovalo pri tvorbe textu k tejto piesni?

Andy: Nie som autorom textu, takže posúvam túto otázku Robovi.
Robo: Ani ja nie som autorom textu, ja som len dotvoril hudbu. Text napísala, skrytý talent, Ivanka-Dunajka. Inšpiráciou bolo hľadanie samého seba, hľadanie odpovede na nezodpovedané otázky.

Aké máte reakcie na vaše texty zo strany neveriacich ľudí?

Zatiaľ sme sa nestretli s negatívnymi reakciami, aj keď nie každý vie pochopiť, prečo hráme takúto muziku. A keďže nie sme chválová kapela, niektorí si možno na prvé počutie z textov ani nevšimnú, že sme kresťanská kapela.

Máte teda plány zamiešať karty aj mimo kresťanských pódií?

Niekto by nám tie karty najskôr musel podať, aby sme ich mohli zamiešať. ;-) Potešilo by nás to, ale nie je to náš prvoradý cieľ. Chceme našou hudbou hlavne baviť ľudí bez ohľadu na vierovyznanie.

Keby sa vás niekto, kto vás nepozná, opýtal, aký štýl hráte, čo odpoviete?

Klasický rock, bigbít.

V súvislosti s vašou kapelou je pomerne známe, že robíte koncerty pod názvom FRIENDS ON TOUR. Ako dopadli tento rok?

Tento rok koncerty dopadli nad očakávanie dobre, čo nám dáva silu pokračovať v tomto projekte. Vidíme, že to má veľký význam prinášať ľuďom radosť a dobrú náladu. Sme radi, že sa tomuto projektu celkovo darí.

Prečo práve s kapelou MRRK?

Predovšetkým preto, lebo sú to naši veľmi dobrí priatelia. Koncerty si organizujeme sami a pustiť sa do tohto projektu je možné len s takými ľuďmi, ktorým môžete maximálne veriť a môžete sa na nich vždy spoľahnúť. A prečo česká kapela? Nezaškodí občas oprášiť česko-slovenské vzťahy.

Máte webovú stránku. Na čo by ste chceli upozorniť? Čo zaujímavé tam návštevník môže nájsť?

Hlavne by som chcel upozorniť na sekciu „FRIENDS ON TOUR“, kde sa návštevníci môžu dočítať bližšie informácie o tomto projekte. Ďalej môžu sledovať naše najbližšie vystúpenia a návštevníci nám môžu zanechať svoj odkaz. Radi im prípadné otázky zodpovieme, prípadne si s nimi pokecáme.

Kde vás môžu vidieť a počuť vaši fanúšikovia v blízkej budúcnosti?

Najbližšie hráme na Vianočnom koncerte v Brodne. Je to mestská časť Žiliny. Koncert sa koná 19.12.2008 o 16:30. Viac už tohto roku asi nestihneme.

Chalani, keď robíme tento rozhovor, je takmer koniec roka 2008. Aký bol pre vašu kapelu?

My keď sedíme nad tvojimi otázkami, máme akurát po koncerte. Takže máme pohodičku. Okrem rôznych koncertov sa tento rok toho udialo veľmi veľa. Polovica členov našej kapely prešla na moju stranu, teda do stavu ženatý. Takže kvôli svadbám sme trochu obmedzili vystúpenia. Navyše, v centre Žiliny „padla za obeť“ budova, v ktorej sme mali skúšobňu, takže sme museli hľadať novú. Našli sme u bratov Kapucínov, za čo im aj touto cestou ďakujeme.

Ďakujeme za rozhovor.

Rozhovor nie je upravovaný, je presným prepisom odpovedí kapely.
Za gramatickú správnosť zodpovedá samotná kapela alebo interpret.