Článok sa páči 4 ľuďom, nepáči sa 0 ľuďom. Čo si myslíš ty? Páči sa mi Nepáči sa mi

Rozhovor s kapelou D&J Acoustic

DJAcoustic2.jpg
Prinášam vám rozhovor s kapelou D&J Acoustic. Pridajte sa k nim na Facebooku.Zdravím kapelu D&J Acoustic! Na úvod klasická otázka - čo symbolizuje váš názov, prečo ste zvolili práve tento názov?

Názov je jednoduchý. D – Dominika, J – Juliána, Acoustic – hráme unplugged, teda akusticky. A spolu to dobre zneje – dí end džej akustik :)

Kedy vznikla vaša kapela?

Myšlienky a sny sa nám brodili hlavou už dosť dlho, no rozhodli sme sa ísť do toho v júli roku 2013.

Ktoré zo slovenských kresťanských kapiel sú pre vás inšpiráciou alebo si radi vypočujete ich tvorbu?

Je veľa dobrých kapiel, ktoré nás inšpirujú nie len hudbou ale hlavne tým, koľko nadprirodzenosti môžu priniesť tak obyčajní ľudia vďaka Bohu. Oslovujú nás kapely ako eSPé, Rieka Života, BCC Worship, Sima Martausová a pod.

Čo hovoríte na víťazku Gospel talent 2013 Slávku Tkáčovú? Oslovili vás aj nejaké ďalšie súťažné piesne?

Slávka vyhrala určite zaslúžene – je mladá, sympatická, má krásny hlas, píše dobré texty – takých ľudí nikdy nie je dosť. Držíme jej palce, aby skrze svoje piesne oslovovala mnohých ľudí. Bolo tam, samozrejme, aj množstvo iných skvelých skladieb, aj niektoré, ktoré nás neoslovili, no tešíme sa veľkému záujmu.Myslíte si, že má zmysel nálepka „kresťanská hudba“, prípadne „gospelová hudba“? Niektorí interpreti to totiž vnímajú ako silný handicap pri oslovovaní neveriacich poslucháčov.

Často sa stretávame s tým, že keď sa spomenie kresťanská hudba, ľudia to okamžite odsúdia - predstavia si nudnú, „kostolnú“ hudbu, no neuvedomujú si, že tu ide o text a zameranie piesne. Keďže štýl kresťanskej hudby sa nesie od Hip – Hopu, cez Pop, Rock až po Metal. Až pri počutí často ostávajú zaskočení. Práve preto sme sa rozhodli nedať si nálepku, že sme gospelová kapela, aby sme oslovovali svojimi piesňami širšie spektrum ľudí.

Do akej miery je podľa vás podstatný image a trendy v muzike?

Každá kapela sa reprezentuje svojím vystupovaním, piesňami/textami. Zovňajšok je dôležitý, nie však najpodstatnejší. Nechceme sa riadiť podľa nejakých trendov, chceme byť v prvom rade samými sebou. Je potrebné sa starať o image, no nenechať sa ním zotročiť.

D&J Acoustic

Čo je podľa vás príčinou, že na Slovensku kresťanské kapely skoro vôbec neprenikli do mainstreamu a nepočuť ich v komerčných rádiách?

Lebo kresťanstvo nie je „IN“. Tak ako nepreniklo ani do tlače, televízie, tak ani do rádií. Problémom je hlavne to, že často kresťania sa boja/hanbia hovoriť o Bohu, o viere, o kresťanskej hudbe, stále sme niekde utiahnutí v úzadí. Musíme ísť von medzi ľudí a šíriť to – aj skrze hudbu.

Súhlasíte s názorom, že kresťanské kapely zaostávajú kvalitou?

Vo všeobecnosti áno, samozrejme, česť výnimkám. Kresťanské kapely sa neživia hudbou, nezarábajú na popularite, preto si nemôžu dovoliť kvalitné nahrávacie štúdiá, producentov. No zrejme, niektoré kapely dosť „trochária“ - nerobia veci pre Boha na 100%, vystačia si s málom, a to sa odzrkadľuje aj na kvalite hudby.

Čo robíte, keď vás láka hriech? Máte nejakú radu alebo skúsenosť pre mladého človeka, ako odolať pokušeniu? Dnes je možné na internete nájsť všeličo...

Snažíme sa mu vyhýbať, avšak veľakrát padneme. A tam, v tom blate, ťa čaká diabol a hovorí: "Ty si Božia dcéra??!! Ty hraješ v kapele?! Ty chodíš na prijímanie??!!!" - nesmieš sa ním nechať oklamať. Stále si pripomínaj svoju identitu. Veď Božie milosrdenstvo je nekonečné a väčšie ako tvoj hriech. Buď v milosti posväcujúcej a bojuj proti hriechu ako sa píše v Ef 6,13-18.

D&J Acoustic

Aké sú vaše plány na rok 2014? Kde všade vás môžeme vidieť hrať?

Naďalej by sme chceli skladať a nahrávať piesne, možnože aj točiť videá. Vystúpenia nemáme naplánované žiadne, no tešíme sa, čo má všetko s nami Boh ešte pripravené. ( Jer 1,7 )

Na záver mi dovoľte poďakovať sa za rozhovor. Máte niečo na srdci, čo by ste radi odkázali tým, čo ho budú čítať?

Je super, že to čítate :) Podporujete GosAmKu :)
Chceme vám všetkým odkázať, že toto všetko je úplne zbytočné, ak v tom nie je láska. Žite, konajte, hovorte, zmýšľajte, hrajte, spievajte - všetko s láskou! :)

Diskusia k článkuTu je formulár, pomocou ktorého môžete nechať odkaz. HTML tagy nie sú podporované. Povinné je (samozrejme okrem odkazu) meno, e-mail a kód. Ďakujeme ;)
Meno:    E-mail:    Web:
O
d
k
a
z
captcha   Opíšte kód z obrázku: